میکروبلیدینگ

یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توان عیوب و نواقص ابرو را به طور نیمه‌دائم برطرف نمود، میکروبلیدینگ نام دارد. در این روش و با در نظر گرفتن فرم صورت می‌توان ابروها را طراحی نموده تا ظاهری بی‌عیب و نقص داشته باشند. اگر از آن دسته بانوانی هستید که هنوز برای فرم دادن به ابروهای خود از سایه ابرو یا مداد ابرو استفاده می‌کنید باید گفت زمان آن رسیده تا تجدیدنظر کنید. این روش، علاوه بر آنکه سبب ریزش شدید ابروهای شما می‌شود می‌تواند در درازمدت نیز به امری خسته‌کننده تبدیل شود. شما به سادگی با میکروبلیدینگ ابروهای نازک یا کم‌حجم خود می‌توانید ابروهایی با فرم دلخواهد و ظاهری بسیار طبیعی داشته باشید. میکروبلیدینگ ابرو یکی از خدماتی است که توسط سالن مرلین، توسط افراد متخصص و به صورت کاملا حرفه‌ای به شما ارائه می‌گردد. اگر به تازگی قصد انجام این روش را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. 

میکروبلیدینگ چیست؟ 

یکی از روش‌هایی که در چند سال اخیر برای پر کردن و فرم‌دهی به ابروها مورد استفاده قرار می‌گیرد، میکروبلیدینگ نام دارد که در آن، ابروها با ظاهری کاملا طبیعی، فرم داده شده و نواقص آن برطرف می‌گردد. این فرایند توسط فرد متخصص و با استفاده از ابزارهای مخصوصی انجام می‌شود بنابراین بهتر است برای انجام آن، به سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید. ابزار میکروبلیدینگ، یک قلم مخصوص با سر شیب‌دار است که در انتهای آن سوزن‌های بسیار ریزی قرار گرفته‌اند. این سوزن‌ها، سطح پوست را خراش داده و رنگ از طریق آن‌ها به لایه زیرین پوست ابرو وارد می‌شود. این خطوط درست در جهت رویش موهای ابرو ایجاد می‌شوند بنابراین نتیجه کار، کاملا مشابه با ابروهای طبیعی خود شما خواهد بود. همچنین به دلیل آنکه این روش، نتیجه بهتری حاصل می‌کند در مقایسه با تتو، ماندگاری بالاتری نیز دارد و جلوه ظاهری آن نیز طبیعی‌تر است.

میکروبلیدینگ

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، آن است که فرایند میکروبلیدینگ باید توسط فرد با تجربه، با مهارت و متخصص انجام گیرد تا علاوه بر ایجاد رنگ و ظاهر طبیعی، ابروها کاملا قرینه باشند. نکته دیگر آن است که پس از انجام میکروبلیدینگ، نیاز است 4 تا 6 هفته بعد، آن را ترمیم نموده تا علاوه بر افزایش ماندگاری، ابروها نیز ظاهر طبیعی‌‌تری داشته باشند.

اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که ابروهایتان به هر دلیلی دچار ریزش یا نازک شدن شده است و برای فرم‌دهی و پر کردن به دنبال یک روش ماندگار و طبیعی هستید، قطعا میکروبلیدینگ ابرو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، میکروبلیدینگ ابرو یک تکنیک نیمه‌دائمی برای آرایش ابروهاست که نیاز است تا هرچندوقت یک‌بار آن را تمدید کنید تا ابروها، حالت طبیعی خود را حفظ کنند. سوالاتی که بسیاری از افراد، پیش از انجام این کار آن را می‌پرسند آن است که “ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟”. میکروبلیدینگ ابرو چیزی در حدود یک سال تا یک سال و نیم ماندگاری دارد و مدت آن با توجه به عواملی نظیر جنس پوست بستگی دارد. ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی پوست چرب در حدود 12 ماه و برای پوست‌های معمولی در حدود 18 ماه است. اگر تمایلی به ترمیم ابروهای خود ندارید باید گفت به تدریج، رنگ‌دانه‌ها کمرنگ شده و در نهایت از بین می‌روند اما برای حفظ ظاهر ابروهای خود بهتر است به طور مرتب آن را ترمیم نمایید. 

میکروبلیدینگ با دیگر روش‌های پر کردن ابروها چه تفاوتی دارد؟

همانطور که می‌دانید، در حال حاضر روش‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند به اصلاح نواقص ابرو کمک کنند. هریک از این روش‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که ممکن است شما را سردرگم کنند. در این بخش به مقایسه میکروبلیدینگ با سایر روش‌های پر کردن ابروها می‌پردازیم.

تفاوت میکروبلیدینگ با هاشور

اولین و مهم‌ترین تفاوت میکروبلیدینگ با هاشور در ابزار آن‌هاست. همانطور که گفتیم، ابزار میکروبلیدینگ یک قلم مخصوص با سر متشکل از 12 سوزن است اما هاشور دارای یک تیغه تکی است که خراش‌هایی یک‌تکه را بر روی پوست ایجاد می‌کند. پس از ایجاد خراش، رنگ‌دانه‌ها وارد پوست می‌شوند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به ابروهای پر پشت علاقه دارید این روش مناسب شماست. همچنین به دلیل سهولت نگه‌داری تیغه در دست، سرعت انجام کار نیز در آن بیشتر است. 

تفاوت میکروبلیدینگ و تاتو

پر کردن ابروها با تتو، یکی از روش‌هایی بود که در چندین سال گذشته و پیش از پیدایش میکروبلیدینگ، طرفداران بسیار زیادی در میان بانوان پیدا کرده بود. در روش تاتو، از جوهرهای مخصوصی به جای رنگ‌دانه استفاده می‌شد و سوزن نیز به شکل عمیق‌تری وارد پوست می‌شد. همین امر سبب می‌شد تا ماندگاری تتو در مقایسه با میکروبلیدینگ بیشتر باشد. مشکلی که وجود دارد آن است که ابروهای تتو شده، ظاهری غیرطبیعی دارند و رنگ جوهر نیز پس از مدت کوتاهی تغییر کرده و به رنگ آبی یا سبز تبدیل می‌شود. اگر با افرادی که قبلا تتوی ابرو انجام داده باشند صحبت کنید متوجه می‌شوید که رضایت چندان زیادی از این روش ندارند. با ظهور میکروبلیدینگ، روش تتو بسیار کمرنگ شد و کمتر سالن زیبایی پیدا می‌شود که این روش را به مشتریان خود پیشنهاد کند. 

تفاوت میکروبلیدینگ با تتو

تفاوت میکروبلیدینگ و شیدینگ

میکروشیدینگ که با نام سایه ابرو نیز شناخته می‌شود روشی است که برای اصلاح فرم ابرو، از رنگ‌دانه‌های سطحی استفاده می‌کند. در شیدینگ ابرو، از یک سوزن با سر گرد و تیز استفاده می‌شود که بر روی پوست ابرو، نقاط بسیار ریزی ایجاد می‌کند. این نقاط توسط رنگ‌دانه‌های مشابه با ابروی طبیعی پر شده و ظاهر طبیعی به ابروها می‌بخشند. در مقایسه با میکروبلیدینگ، شیدینگ ابرو، ماندگاری کمتری دارد اما خراش‌های ایجاد شده در آن بسیار کوچک‌تر است بنابراین اگر پوست حساسی دارد، می‌توانید از شیدینگ ابرو به جای میکروبلیدینگ استفاده کنید. 

تفاوت کاشت ابرو و میکروبلیدینگ

کاشت ابرو یک روش دائمی است و به دلیل هزینه بالایی که دارد، کمتر کسی به سراغ آن می‌رود. با این حال باید بدانید ابروهای کاشته شده، ظاهری بسیار طبیعی‌تری دارند و رشد آن‌ها نیز درست مانند ابروی خود شماست و به راحتی می‌توانید فرم دلخواه را به ابروهای خود بدهید. در مقابل، میکروبلیدینگ یک روش نیمه‌دائمی است و نیاز به تمدید رنگ‌دانه‌ها دارد تا حالت طبیعی ابروهای شما حفظ شود. اما قیمت آن در مقایسه با کاشت ابرو بسیار کمتر است و پس از عمل نیاز به مراقبت چندان زیادی نخواهد داشت. 

معایب میکروبلیدینگ

هریک از روش‌های اصلاح فرم ابرو، دارای مزایا و معایبی هستند که ممکن است شما را تا حدودی مردد کند. در این قسمت، به بررسی معایب میکروبلیدینگ و مزایای آن خواهیم پرداخت.

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها

برخی از افراد، در دسته افرادی قرار دارند که میکروبلیدینگ برای آن‌ها مناسب نیست. افراد مبتلا به بیماری‌های خون نظیر HIV، افراد مستعد کلوئید، افرادی که تحت شیمی‌درمانی قرار دارند، افراد با پوست چرب و دارای بیماری‌های پوستی، زنان باردار، اشخاص مبتلا به دیابت و… اشخاصی هستند که می‌بایست از انجام میکروبلیدینگ شدیدا اجتناب کنند. بنابراین باید گفت میکروبلیدینگ برای بسیاری از افراد دارای محدودیت است.

ترمیم طولانی

خراش‌های باریک ایجاد شده بر روی پوست، سبب ملتهب شدن پوست و ایجاد زخم‌هایی می‌شود که ترمیم آن نیازمند مدت‌زمان بسیاری در حدود یک هفته یا بیشتر است.

ترمیم میکروبلیدینگ

عفونت

یکی از مهم‌ترین معایب میکروبلیدینگ را باید عفونت و آلودگی دانست. استفاده از ابزار استریل نشده و انجام میکروبلیدینگ در محیطی آلوده و غیرحرفه‌ای قطعا سلامت پوست شما را تهدید خواهد کرد. از این رو بهتر است سالن‌های زیبایی حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید.

هزینه زیاد ریمو میکروبلیدینگ

اگر به هر دلیلی پس از انجام میکروبلیدینگ پشیمان شدید، باید برای ریموو کردن آن هزینه زیادی بپردازید. 

آلرژی

نشان دادن واکنش‌های آلرژیک به مواد بی‌حسی و رنگ‌دانه‌ها نیز یکی دیگر از معایب میکروبلیدینگ است. 

درست است که این روش معایبی دارد اما نباید مزایای آن را نیز نادیده گرفت. مزایای میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

 1. این تکنیک، یک روش نیمه‌دائمی است بنابراین می‌توانید در صورت تمایل، آن را پاک کنید.
 2. با این تکنیک، ابروهایی آراسته، قرینه و مرتب خواهید داشت و از استفاده از ژل ابرو، سایه و مداد ابرو بی‌نیاز خواهید شد.
 3. ابروهایتان ظاهری بسیار طبیعی و پرپشت خواهند داشت.
 4. با این روش می‌توانید در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

 1. قرمزی و التهاب در محل ابروها، امری کاملا طبیعی است بنابراین از دست‌کاری آن خودداری کنید.
 2. زخم‌های ایجاد شده در محل ابروها بعد از چندروز به طور طبیعی شروع به بهبود پیدا می‌کنند. خاراندن یا دستکاری زخم‌ها، تنها منجر به عفونت خواهد شد. 
 3. ترمیم ابروها را جدی بگیرید تا ابروهای شما ظاهر دلخواهتان را پیدا کنند. 
 4. بعد از انجام میکروبلیدینگ، رنگ ابروها تیره است اما پس از مدتی، کمرنگ‌تر شده و ظاهر طبیعی‌تری پیدا خواهند کرد. 
 5. از روز سوم، ابروها دچار خارش شده یا پوسته‌پوسته می‌شوند. می‌توانید با مشورت پزشک از پماد یا داروی مناسب استفاده کنید. 
 6. به هیچ‌ عنوان ابروهای خود را در معرض بخار هوا قرار ندهید. 
 7. اگر دچار حساسیت پوستی یا آلرژی شدید، به پزشک مراجعه کنید.
 8. از روز اول تا هفتم، ابروهای خود را خیس نکنید و از شستن آن خودداری نمایید. 
 9. از ورزش و ایجاد تعریق در قسمت پیشانی و تماس آن با ابروها خودداری کنید. 
 10. اگر قصد شستن صورتتان را دارید، مراقب باشید آب با ابروهایتان تماس نداشته باشد. 
 11. ترجیحا از آب استریل برای تمیز کردن زخم ابروهایتان استفاده کنید. 
 12. حتی‌الامکان تا زمانی که زخم‌ها ترمیم شوند، در محیط‌های آلوده قرار نگیرید. 
 13. در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 14. از انجام فعالیت‌هایی نظیر لایه‌برداری پوست، آرایش ابرو و… تا 10 روز بعد از میکروبلیدینگ خودداری کنید. 

قیمت میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو در سالن‌های زیبایی و مراکز مختلف با قیمت‌های بسیار مختلفی انجام می‌گیرد. طبیعتا عوامل زیادی در تعیین قیمت میکروبلیدینگ ابرو نقش دارند. برای مثال، میزان مهارت و تبحر تکنسین میکروبلیدینگ و کیفیت و نوع رنگ‌دانه‌های استفاده شده از عواملی هستند که روی قیمت میکروبلیدینگ تاثیر دارند. برای اطلاع از قیمت میکروبلیدینگ در سالن زیبایی مرلین، کافیست تا از طریق خطوط ارتباطی با ما در ارتباط باشید. 

میکروبلیدینگ در سالن زیبایی مرلین

سالن زیبایی مرلین با بهره‌گیری از افراد مجرب و متخصص در اجرای میکروبلیدینگ، به شما اطمینان می‌دهد که نتیجه کار شما را کاملا شگفت‌زده خواهد کرد. با مراجعه به سالن مرلین و انجام میکروبلیدینگ، ابروهایی کاملا یکسان و قرینه، طبیعی و آراسته خواهید داشت. در صورت تمایل می‌توانید از طریق صفحه رزرو وقت آنلاین، زمان مورد نظرتان را رزرو نمایید. 

مشاهده نمونه کار میکروبلیدینگ
سبد خرید
enemad-logo
Scroll to Top
اسکرول به بالا