مانیکور و پدیکور

آراستگی ظاهری و زیبایی افراد تنها مختص به میکاپ یا آرایش موها نمی شود. در دنیای امروز، زیبای و آراستگی از جنبه‌های مختلف، اهمیت بسیاری پیدا کرده است و به یکی از استانداردهای زندگی اجتماعی تبدیل شده است. مانیکور و پدیکور، یکی از روش‌هایی است که به منظور زیبایی و آراستگی ناخن‌ها و انگشت‌های دست و پا مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از چندین خدماتی است که به صورت کاملا بهداشتی و حرفه‌ای در سالن زیبایی مرلین انجام می‌گیرد. پیش از آنکه ادامه این مقاله را مطالعه کنید بهتر است به طور خلاصه بدانید مانیکور و پدیکور چیست؟

 • مانیکور ناخن، مجموعه‌ای از اقداماتی است که به منظور مراقبت از ناخن‌ها و انگشتان دست انجام می‌گیرد.
 • پدیکور ناخن، اقداماتی مربوط به زیبایی و درمان ناخن‌ها و انگشتان پا می‌باشد. 

هرآنچه باید درباره مانیکور و پدیکور ناخن بدانید!

نام مانیکور و پدیکور حداقل یک بار به گوش همه ما رسیده است و کم و بیش می‌دانیم که این دو فعالیت، در جهت مراقبت و زیبایی ناخن‌ها و انگشتان دست و پا انجام می‌گیرند. اگر به طور دقیق تمایل دارید که با مانیکور و پدیکور، مزایا، معایب، شباهت، تفاوت و روش انجام هریک از آنها آشنا شوید، توصیه می‌کنیم ادامه این بخش را مطالعه نمایید. 

مانیکور چیست؟

مانیکور ناخن، روشی است که به منظور درمان ناخن‌های آسیب‌دیده یا شکسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که زیبایی دست‌ها برای بانوان اهمیت زیادی دارد بنابراین انجام مانیکور به طور مرتب می‌تواند تاثیر چشمگیری در زیباتر دیده شدن دستان و ناخن‌های آنان داشته باشند. 

مانیکور و پدیکور

مراحل مانیکور ناخن

مانیکور ناخن یکی از خدمات رایجی است که در سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرد و مراحل مختلفی دارد که می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، انجام مانیکور، روش‌های مشترکی دارد که شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. ماساژ دادن دست‌ها
 2. لایه‌برداری
 3. سوهان‌کشی ناخن‌ها
 4. حذف پوست‌های اضافه‌ اطراف ناخن
 5. استفاده از روغن‌های تقویتی کوتیکول و ناخن
 6. لاک (در صورت تمایل)

انجام این مراحل، در بازه‌های زمانی مرتب می‌تواند علاوه بر تقویت ناخن‌ها، زیبایی دوچندانی به دست‌های شما ببخشد.

پدیکور چیست؟

پدیکور، مجموعه اقدامات مراقبتی و زیبایی است که بر روی ناخن‌ها و انگشت‌های پا انجام می‌گیرد. همانطور که می‌دانید انگشتان پاها نیاز به ترمیم و تقویت دارند بنابراین لازم است که به طور مرتب به آن‌ها رسیدگی کنید. پا، قلب دوم انسان است بنابراین با انجام دوره‌ای پدیکور می‌توانید سلول‌های مرده روی پوست خود را از بین ببرید و پاهای سالم و زیباتری داشته باشید. 

پدیکور

مراحل پدیکور ناخن

از آنجایی که ارائه این خدمات، مستقیما با پوس و ناخن در ارتباط است، ضروری است تا مانیکور و پدیکور را در یک سالن زیبایی بسیار معتبر و بهداشتی انجام دهید. انجام پدیکور نیز دارای قسمت‌های مختلفی است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. استفاده از لوسیون‌ها و روغن‌ها برای ماساژ پا
 2. استفاده از ماسک پا
 3. لایه‌برداری
 4. آبرسانی
 5. سوهان کشیدن ناخن‌ها
 6. حذف پوست‌های اضافه‌ اطراف ناخن
 7. لاک (در صورت تمایل)

شباهت‌ها و تفاوت‌های مانیکور و پدیکور

هر دوی این اقدامات، به منظور افزایش زیبایی ناخن‌های دست و پا انجام می‌گیرند اما دارای تفاوت‌ها و شباهت‌هایی هستند که در ادامه در مورد آن‌ها صبحت خواهیم کرد.

مانیکور و پدیکور چه شباهتی دارند؟

 1. در هر دوی این اعمال، دست و پا درون آب گرم قرار داده می‌شود.
 2. در مانیکور و پدیکور از ابزارهای مناسب و مشخصی استفاده می‌گردد.
 3. هر دوی این روش‌ها برای زیبایی ناخن‌ها و انگشتان انجام می‌گیرد. 
 4. حذف گوشت و پوست‌های مرده اطراف ناخن به طور یکسان انجام می‌گیرد.
 5. بعد از انجام هر دو، ماساژ انجام می‌گیرد. 

مانیکور چیست

مانیکور و پدیکور چه تفاوتی دارند؟

 1. مانیکور بر روی دست‌ها و پدیکور بر روی پاها انجام می‌گیرد.
 2. در پدیکور، علاوه بر ترمیم ناخن‌ها،پوست‌های مرده کف و اطراف پا نیز از بین می‌روند.

مزایا و معایب مانیکور و پدیکور 

مانیکور و پدیکور ناخن دارای مزایای بیشماری است که به بانوان و البته آقایان توصیه می‌کنیم تا به طور مرتب این خدمات را دریافت کرده تا ناخن‌های زیبا، آراسته و مرتبی داشته باشند. در این بخش نگاهی به مزایای مانیکور و پدیکور می‌اندازیم:

 1. کمک به بهبود گردش خون
 2. افزایش سلامت ذهنی با کاهش استرس
 3. افزایش بهداشت پا و دست و عدم ابتلا به بیماری‌های قارچی
 4. افزایش نرمی و لطاف پوست دست و پا
 5. افزایش مقاومت و سلامت ناخن‌ها

با اینکه این روش‌های دارای مزایای زیادی هستند اما انتخاب یک سالن زیبایی غیر بهداشتی و انجام غیر اصولی این روش‌ها می‌تواند آسیب‌های زیادی به شما وارد کند. برخی از معایب مانیکور و پدیکور به شرح زیر است:

 1. ابتلا به عفونت‌های پوستی و قارچ ناخن
 2. استفاده از دستگاه‌های UV غیر استاندارد

قیمت مانیکور و پدیکور

قیمت خدمات مانیکور و پدیکور به عوامل زیادی نظیر نوع مانیکور و پدیکور، نوع روغن‌ها و لوسیون‌ها بستگی دارد. اگر قصد دارید از خدمات پدیکور سالن زیبایی مرلین استفاده کنید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید از طریق فرم رزرو آنلاین وقت، وقت خود را رزرو نمایید. 

خدمات مانیکور و پدیکور حرفه‌ای با سالن زیبایی مرلین

همانطور که در این بخش گفته شد، مانیکور و پدیکور پروسه‌ای است که نیاز به بهداشت و دقت بالایی دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود. بنابراین توصیه می‌کنیم کار مراقبت از ناخن‌های دست و پای خود را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. سالن زیبایی مرلین، با برخورداری از یک تیم حرفه‌ای مانیکور و پدیکور در تهران، خدمات زیبایی ناخن را با بالاترین کیفیت ممکن و قیمت بسیار مناسب به شما ارائه می‌کند. 

سبد خرید
enemad-logo
Scroll to Top
اسکرول به بالا