اپیلاسیون

یکی از روش‌های رایج برای از بین بردن موهای زائد بدن، برای آقایان و خانم‌ها، اپیلاسیون است که امروزه طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. با اینکه روش‌های مختلفی برای پاکسازی پوس از موهای اضافی و ناخوشایند وجود دارد اما اپیلاسیون به دلیل عوارض جانبی بسیار کم و البته قیمت پایین‌تر توانسته تا به یک روش محبوب و کارآمد تبدیل شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که با اپیلاسیو،ن، مزایا و معایب آن آشنا نیستید توصیه می‌کنیم مقاله زیر که توسط سالن زیبایی مرلین تهیه شده را مطالعه نمایید. خدمات اپیلاسیون در سالن مرلین در محیطی کاملا بهداشتی و به صورت حرفه‌ای انجام می‌گیرد. 

اپیلاسیون چیست؟ همه نکاتی که باید درباره آن بدانید

اپیلاسیون، واژه‌ای فرانسوی و یکی از روش‌های نیمه‌دائمی است که به منظور رفع موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش، موهای زائد توسط موم از ریشه خارج می‌شود و رویش مجدد آن چیزی در حدود 1 تا 1 ماه و نیم طول خواهد کشید. در اپیلاسیون، موم گرم بر روی قسمت‌هایی از پوست که دارای موی زائد است قرار گرفته و به سرعت از پوست جدا می‌شود. به این ترتیب کل فولیکول مو از ریشه خارج شده و پوست کاملا صاف و نرم می‌شود. اگر نمی‌توانید در خانه روش اپیلاسیون را انجام دهید بهتر است این کار را به عهده سالن‌های زیبایی معتبر و بهداشتی بسپارید. 

مزایای اپیلاسیون

همانند بسیاری از روش‌های رایج حذف موهای زائد، اپیلاسیون نیز دارای مزایا و معایبی است که در این بخش نگاهی به آن خواهیم انداخت. ابتدا با مزایای اپیلاسیون شروع می‌کنیم. در درجه اول، پوست شما پس از اپیلاسیون کاملا نرم و لطیف می‌شود و به مرور زمان، رشد موهای زائد کمتر شده و به صورت پراکنده انجام شود. نکته بعدی آن است که این روش،کمترین میزان آسیب را به پوست شما می‌رساند و ایجاد زخم و خراش نمی‌کند. از دیگر مزایای این روش می‌توان گفت از آنجایی که موم گرم روی پوست قرار می‌گیرد، لایه‌های مرده پوست به آن می‌چسبند و هنگام جدا کردن موم، این سلول‌ها نیز از پوست شما جدا می‌شوند به این ترتیب، پوست شما پاکسازی نیز خواهد شد. موم استفاده شده در پروسه اپیلاسیون، ساختاری گیاهی دارد و نه تنها التهاب، قرمزی یا حساسیت ایجاد نخواهد کرد بلکه مواد مغذی را نیز به پوست شما می‌رساند. با در نظر گرفتن تمام این مزایا، باید بدانید حتما برای اپیلاسیون به مراکزی مراجعه کنید که از بهداشت آن مطمئن باشید. 

مزایای اپیلاسیون

معایب اپیلاسیون

با در نظر گرفتن تمام مزایای این روش، حال نگاه به معایب آن می‌اندازیم. همانطور که می‌دانید در اپیلاسیون، موها از ریشه جدا می‌شوند بنابراین این روش تا حدودی دردناک است. همچنین اگر پوست حساسی داشته باشید، کندن مو از ریشه می‌تواند سبب آسیب و به پوست و ایجاد زخم‌های سطحی شود. 

بعد از این روش، قرمزی، التهاب و تحریک شدن پوست امری طبیعی است. برای رفع این موضوع بهتر است در روزهای اول، از لباس‌های گشاد استفاده کنید. همچنین از خاراندن پوست خودداری کرده و تا 24 ساعت حمام نکنید. عدم رعایت این موارد می‌تواند منجر به عفونت در محل فولیکول‌های مو شود. 

چنانچه به سالن‌های غیر حرفه‌ای مراجعه کنید ممکن است فرد، موم خیلی داغ را به اشتباه بر روی پوست شما قرار دهد و منجر به سوختن پوستتان شود. 

اپیلاسیون در کدام نواحی بدن قابل استفاده است؟

اپیلاسیون پا و دست

رفع موهای زائد دست و پا، امری بسیار ساده است و به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود. اگر قصد اپیلاسیون در این قسمت‌ها را دارید بهتر است موها تا 1 سانت رشد کرده باشند تا به خوبی به موم بچسبند و جدت شوند. پیش از انجام این کار، بهتر است از عدم حساسیت به مواد اپیلاسیون اطمینان حاصل کنید تا پوستتان دچار قرمزی نشود. به طور کلی درد این روش در این نواحی بسیار کم است اما اگر تحمل درد را ندارید می‌توانید از یک ساعت قبل از کرم‌های بی حسی موضعی استفاده کنید. 

اپیلاسیون پا و دست

اپیلاسیون بیکینی

بیکینی یا ناحیه تناسلی، یکی از نقاط حساس بدن است که اپیلاسیون آن نیاز به دقت و بهداشت زیادی دارد. پوست این ناحیه از بدن، بسیار نازک و حساس است و فردی که قرار است اپیلاسیون بیکینی را انجام دهد باید حرفه‌ای باشد. برای این کار بهتر است موهای زائد دراین ناحیه، نیم تا یک سانت رشد کنند تا به خوبی کنده شده و درد کمتری داشته باشد. برای تحمل درد نیز می‌توانید از کرم‌های موضعی بی حسی مناسب استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید آن است که در زمان پریود، به دلیل حساس‌تر شدن پوست این ناحیه، از اپیلاسیون بیکینی خودداری کنید و همچنین تا 24 ساعت از استفاده از صابون و شامپو خودداری نمایید. 

اپیلاسیون زیر بغل

از هر روز شیو کردن زیر بغل خود خسته شده‌اید؟ پس بهتر است اپیلاسیون زیر بغل را امتحان کنید. برای این کار بهتر است موهای زائد در حدود نیم سانت رشد کرده باشند تا به راحتی کنده شوند. انجام چندین مرتبه اپیلاسیون در این ناحیه سبب نازک‌تر، کم‌حجم‌تر و کم شدن موها می‌گردد. اگر دچار موهای زیرپوستی شدید می‌توانید از موچین برای خارج کردن آن استفاده کنید. 

اپیلاسیون در بارداری

بارداری دوره‌ای بسیار حساس است که در پی آن، هورمون‌های بدن تغییرات جدی را شاهد هستند.  همانطور که می‌دانیدد بدن جنین، وابستگی زیادی به بدن مادر دارد و نیازمند خون مادر است. افزایش میزان خون در نواحی رحم و ناحیه تناسلی می‌تواند سبب حساس‌تر شدن پوست شود. علاوه بر این، انقباضات بدن و شکم در هنگام کندن موهای زائد ممکن است فشار زیادی به جنین وارد کرده و به او آسیب برساند. بنابراین بهتر است انجام اپیلاسیون را به بعد از بارداری موکول کرده و از شیو کردن برای رفع موهای زائد استفاده کنید. 

اپیلاسیون در بارداری

برای انجام اپیلاسیون بهتر است چند مورد را رعایت کنید

  1. لایه‌برداری پوست قبل از این کار می‌تواند از رشد موهای زیر پوستی جلوگیری کند.
  2. اگر زمان شروع پریودتان نزدیک است، این کار را به زمان دیگری موکول کنید.
  3. بین جلسات اپیلاسیون، پوستتان را شیو نکنید.
  4. اجازه دهید موها حداقل 1 سانت رشد کرده باشند تا کندن آن راحت‌تر انجام شود.
  5. تا چند ساعت بعد، از قرار گرفتن مستقیم در برابر نور خورشید خودداری کنید. 
  6. برای جلوگیری از کاهش رطوبت پوست، از کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید.
  7. تا 24 ساعت از حمام آب گرم استفاده نکنید.
  8.  از پوشیدن لباس‌های تنگ بعد از اپیلاسیون اکیدا خودداری کنید.
  9. برای تحمل درد نفس‌های کوتاه و سریع بکشید.
  10. اگر آستانه تحمل دردتان کم است می‌توانید از اسپری‌ها و کرم‌های بی‌حس کننده استفاده کنید.

قیمت اپیلاسیون

قیمت اپیلاسیون به دو فاکتور بسیار مهم بستگی دارد. نکته اول آن است که هزینه این کار برای نواحی مختلف بدن، متفاوت است. اپیلاسیون در بخش‌های مختلف بدن نظیر دست و پا، شکم، بیکینی، زیر بغل، صورت و… انجام می‌گیرد و طبیعتا هزینه این کار برای بخش‌های مختلف کاملا متفاوت است. نکته دومی که در قیمت اپیلاسیون تاثیر دارد، نوع موم به کاررفته در این روش است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق اپیلاسیون بدن در سالن مرلین، با سالن تماس گرفته و یا از طریق فرم رزرو آنلاین وقت، وقت اپیلاسیون خود را رزرو نمایید. 

جمع بندی

روش اپیلاسیون، یکی از روش‌های ارزان‌قیمت و با عوارض جانبی بسیار کم است که می‌تواند برای رفع موهای زائد بدن به طور نیمه‌دائم مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این روش در میان خانم‌ها و البته آقایان طرفداران بسیاری دارد چرا که تا 1 ماه، خبری از رویش موهای زائد نیست. توصیه می‎‌کنیم برای حصول نتیجه بهتر و جلوگیری از مشکلات پوستی، اپیلاسیون خود را در سالن‌های معتبر انجام دهید. سالن زیبایی مرلین با بهره‌گیری از افراد حرفه‌ای و در محیطی کاملا بهداشتی، خدمات اپیلاسیون را به شما عزیزان ارائه می‌نماید.

سبد خرید
enemad-logo
Scroll to Top
اسکرول به بالا