زیرسازی پوست برای میکاپ

گام به گام زیرسازی پوست برای آرایش

آن دسته از بانوانی که به میکاپ و آرایش کردن علاقه دارند قطعاً با اصطلاح زیرسازی پوست یا مراحل آماده‌سازی پوست قبل از آرایش آشنا هستند. هر چقدر که در زمینه میکاپ تبحر داشته باشید اما زیرسازی مناسبی برای پوست خود قبل از آرایش انجام ندهید ، میکاپ شما تکه‌تکه یا ماسیده می‌شود. منظور از زیرسازی پوست به زبان ساده انجام مراحل آماده کردن پوست برای آرایش است. همه افراد، دارای جنس پوست‌های مختلفی هستند و برای اینکه یک آرایش بسیار مطلوب و طبیعی روی پوست خود داشته باشند لازم است تا آمادگی‌های لازم قبل از میکاپ را انجام دهند.

راهنمای زیرسازی پوست برای جنس پوست‌های مختلف

هر یک از جنس‌های مختلف پوست لازم است روش‌ها و مراحل مخصوص به خود را انجام دهند. در ادامه این مقاله همراه سالن مرلین باشید تا به بررسی مراحل آماده‌سازی، برای جنس پوست مختلف بپردازیم.

زیرسازی پوست معمولی برای آرایش

افراد با جنس پوست معمولی چالش‌های چندان زیادی برای زیرسازی و آماده‌سازی پوست خود ندارند. اگر پوست صورت شما معمولی است کافیست تا مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  1.  در گام اول از یک شوینده مناسب برای شستن پوست صورت خود استفاده کنید.
  2.  از یک تونر مناسب پوست معمولی استفاده کنید.
  3. کرم مرطوب‌کننده مناسب پوست خود را به صورتتان بزنید.
  4.  از پرایمر مورد علاقه خود استفاده کنید.
  5. کرم ضد آفتاب بزنید.

آماده‌سازی پوست خشک برای میکاپ

همانطور که می‌دانید پوست‌های خشک چربی بسیار کمی دارند بنابراین در برخی نقاط صورت شاهد وجود پوسته‌ها و یا ترک هستیم. در صورتی که پوست خشکی دارید و مراقبت‌های لازم را انجام نمی‌دهید، دیر یا زود باید منتظر ظهور چین و چروک‌های عمیق پوستی باشید. افرادی که صاحب پوست خشک هستند باید به منظور چرب نگه داشتن پوست خود از یک روتین روزانه مناسب استفاده کنند. در این بخش به شما مراحل لازم برای زیرسازی پوست خشک را خواهیم گفت.

زیرسازی پوست خشک برای میکاپ
مراحل زیرسازی پوست خشک برای میکاپ

شستشوی مناسب

از یک شوینده مخصوص پوست خشک برای شستشوی پوست خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که صابون‌ها گزینه چندان مناسبی برای شستشوی پوست‌های خشک نیستند و استفاده از آنها می‌تواند خشکی پوست صورت را به میزان چشمگیری افزایش دهد. در نتیجه باید توجه داشته باشید PH شوینده باید مناسب نوع پوست شما باشد.

تونر مناسب پوست خشک

برای پاک کردن آلودگی‌های موجود در سطوح زیرین پوست خود باید از یک تونر یا تونیک مناسب پوست خشک استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از تونرهایی که در ساختار خود دارای چربی هستند می‌توانند به آبرسانی و مرطوب کردن پوست خشک شما کمک کنند.

مرطوب کردن پوست خشک

در ادامه زیرسازی پوست خشک باید از کرم مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که چربی کافی و لازم را به پوست شما برساند. اگر پوست شما بیش از حد خشک است در کنار کرم مرطوب‌کننده باید از کرم یا سرم آبرسان استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

قبل از استفاده از کرم پودر باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب می‌تواند از پوست شما در برابر اشعه یووی خورشید محافظت کند. اگر علاقه‌ای به استفاده از کرم‌پودر ندارید، می‌توانید از ضد آفتاب‌های رنگی استفاده کنید.

نرم کردن لب‌ها

اگر علاوه بر پوست صورت، لب‌های شما نیز خشک شده و یا دچار ترک شده است می‌توانید برای مرطوب کردن لب‌ها از بالم لب استفاده کنید. استفاده از بالم لب یا روغن‌های طبیعی می‌تواند در طولانی‌مدت، این پوسته‌ها و خشکی را ترمیم کند.

زیرسازی پوست چرب برای میکاپ

افراد با پوست چرب، با چالش‌های زیادی برای داشتن پوست شفاف و طبیعی روبرو هستند. به دلیل آنکه فعالیت غده‌های چربی زیر پوست در این افراد بسیار زیاد است، معمولاً افراد با پوست چرب، روی صورت خود جوش‌های چرکی، سرسفید و سرسیاه دارند.

زیرسازی پوست چرب برای میکاپ
مراحل زیرسازی پوست چرب برای میکاپ
در برخی موارد ، تخلیه نادرست این جوش‌ها می‌تواند باعث ایجاد لک‌های قرمز و قهوه‌ای روی پوست شود. افراد با پوست چرب به دلیل تعرق بیش از حد، پوست براقی دارند. بنابراین لازم است به منظور پیشگیری از جوش زدن و کاهش چربی پوست از یک روتین منظم پوستی  و یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنند.

شستشوی کامل پوست چرب

برای اینکه میکاپ شما به خوبی روی پوست چرب بنشیند ، لازم است پوست را از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک نمایید. شوینده‌های مختلفی برای پاکسازی پوست چرب وجود دارند که شما با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. رایج‌ترین نوع شوینده‌ها برای شستشوی پوست چرب، فوم یا ژل شستشو هستند. در نظر داشته باشید که PH شوینده باید کاملاً مناسب با پوست صورت شما باشد.

تونر مخصوص پوست چرب

افراد با پوست معمولا منافذ بزرگی روی پوست خود دارند که تولید چربی می‌کنند. استفاده از تونر مناسب پوست چرب می‌تواند چربی‌های انباشته‌شده در این منافذ را به طور کامل پاک کند زیرا حاوی الکل هستند.

کرم مرطوب‌کننده

پوست چرب نیز همانند سایر پوست‌ها نیاز به مرطوب‌کننده دارد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که پوست‌های چرب نیازی به مرطوب‌کننده و آبرسان ندارند. این تصور اشتباه است و شما اگر صاحب پوست چرب هستید باید از مرطوب‌کننده با کمترین میزان چربی استفاده کنید. در هنگام انتخاب کرم مرطوب‌کننده و آبرسان به سراغ محصولاتی بروید که اویل فری باشند. به این ترتیب این اطمینان وجود دارد که کرم پودر و پنکیک به خوبی روی پوست شما بنشیند.

پرایمر

همانطور که گفتیم افراد با پوست‌های چرب دارای منافذ بزرگ روی صورت خود هستند. برای اینکه کرم پودر به خوبی و به صورت یکنواخت روی پوست شما بنشیند لازم است از پرایمر استفاده کنید.

ضدآفتاب مخصوص پوست چرب

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که افراد با پوست چرب نباید به سراغ ضد آفتاب بروند. باید گفت این تصور اشتباه است و استفاده از ضد آفتاب یکی از مهم‌ترین مراحل زیرسازی پوست قبل از میکاپ به شمار می‌رود. بنابراین قبل از آرایش کردن از ضد آفتاب مناسب پوست چرب استفاده کنید.

آماده‌سازی پوست مختلط قبل از میکاپ

افراد با پوست مختلط نشانه‌های پوست خشک و چرب را به صورت همزمان دارند. در این افراد قسمت بینی تا چانه از نوع خشک و قسمت پیشانی و گونه از نوع چرب است. استفاده از لوازم آرایش مخصوص پوست چرب در این افراد، منجر به خشک شدن گوشه لب و گوشه بینی می‌شود.

زیرسازی پوست مختلط برای میکاپ
مراحل زیرسازی پوست مختلط برای میکاپ

همچنین افراد با پوست مختلط در هنگام استفاده از لوازم آرایش مخصوص پوست خشک، در قسمت شقیقه و گونه دچار جوش می‌شوند. برای همین افراد با پوست مختلط، لازم است مراحل زیرسازی پوست خود را با دقت بیشتری انجام دهند. مراحل آماده‌سازی پوست مختلط عبارت است از:

شستشوی پوست مختلط

افرادی که پوست مختلط دارند باید از دو نوع شوینده برای شستشوی پوست خود استفاده کنند. اگر این امکان برای شما وجود ندارد می‌توانید از شوینده مخصوص پوست معمولی استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که قسمت‌های چرب پوست خود را به خوبی بشویید.

تونر مناسب

برای پاکسازی کامل پوست خود باید از دو مدل تونر مناسب پوست چرب و پوست خشک استفاده کنید. امکان استفاده از تونر مخصوص پوست‌های نرمال و معمولی نیز وجود دارد.

مرطوب‌کننده مناسب

شاید بتوانید از شوینده و تونر مخصوص پوست‌های معمولی استفاده کنید اما اگر قصد آماده‌سازی و زیرسازی پوست برای میکاپ را دارید باید ازدو مدل مرطوب کننده استفاده کنید. برای مرطوب کردن قسمت‌های چرب پوست خود به سراغ مرطوب کننده‌هایی بروید که میزان چربی کمی دارند. این کار سبب می‌شود تا پنکیک و کرم پودر به خوبی روی این قسمت‌ها بنشینند. همین‌طور برای مرطوب کردن قسمت‌های خشک پوست خود نظیر گوشه لب‌ها و پره‌های بینی باید از کرم مرطوب کننده قوی استفاده کنید این کار سبب می‌شود تا آرایش شما به هیچ عنوان روی پوست ماسیده نشود.

پرایمر

به کمک پرایمر می‌توانید منافذ بزرگ روی گونه‌ها را به خوبی پوشش دهید. اگر پوست لب‌هایتان خشک است می‌توانید از بالم لب استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سالن مرلین گام به گام زیرسازی پوست قبل از میکاپ را در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دادیم. همانطور که مشاهده کردید این مراحل برای جنس پوست‌های مختلف کاملاً متفاوت است. بنابراین لازم است قبل از آماده سازی پوست صورت خود جنس پوستتان را بشناسید. به این ترتیب می‌توانید از لوازم آرایش مناسب پوست خود نیز استفاده کنید. اگر به مهمانی دعوت شدید و یا عروس هستید و قصد دارید برای مراسم خود یک سالن معتبر و یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای انتخاب کنید کافیست تا به منظور دریافت مشاوره و رزرو وقت با سالن مرلین تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
enemad-logo
Scroll to Top
اسکرول به بالا